sobota, 18 lutego 2017

#5.Szęśliwa Singielka

     Witajcie czytelnicy tego bloga. Dzisiaj mała niespodzianka. Tak! To ja Wasza Singielka, która postanowiła włamać się na bloga Agent Girl.   
   
dziewczyna, singielka, szczęście, hygge
Szczęście chodzi parami? Większość uważa, że życie singla jest nudne, a singielki uważa się za jedne z nieszczęśliwych osób tylko dlatego, że brak im partnera. Na przekór wszystkim pokażę w czym odnajduje przyjemność i moje szczęście.
Szczęście to malutka rzecz, która daje ogromną frajdę. Duńczycy odnaleźli filozofię szczęścia, którą potocznie nazywamy Hygge, inaczej duńska filozofia szczęścia, która polega na odnajdywaniu przyjemności w drobnych, codziennych czynnościach. Zdarza się, że szukamy szczęścia gdzieś daleko, a nie zauważamy jakie uczucie daje nam celebrowanie i czerpanie radości z małych rzeczy. Nie potrafimy cieszyć się z małych rzeczy tylko dlatego że chcemy czegoś więcej. Duże rzeczy składają się z malutkich okruszków szczęścia, których pozornie nie zauważamy.

Moje sposoby na szczęście:

1. Uśmiech pilnie poszukiwany. Śmiech to zdrowie. Zacznij dzień od uśmiechu, a wszystko jakoś się ułoży. Grunt to pozytywne nastawienie do życia. Kiedy spotkasz nieznajomego na ulicy powitaj go uśmiechem.
2. Joga pomaga wyciszyć i zregenerować organizm, dzięki temu zminimalizujesz stres i naładujesz siebie nową energią do działania.
3. Aromaterapia działa podobnie jak kolory. Zrób sobie wieczorne domowe spa, otaczaj się wyłącznie optymistycznymi kolorami.
4. Zmień tok myślenia. Pozbądź się negatywnych myśli. Spróbuj zamienić swoje wady w zalety.
5. Znajdź sobie hobby. Posiadanie i rozwijanie swoich pasji sprawia, że nasze życie staje się ciekawsze.
6. Lazy day. Zrób sobie przynajmniej raz w tygodniu dzień nic nie robienia. Obejrzyj ulubiony film, posłuchaj muzyki itd. W tym dniu nie istnieją żadne ograniczenia. Zapomnij, że jesteś na diecie, zjedz ulubione ciacho.
7. Zaplanuj swój dzień. Zrób listę rzeczy do zrobienia na cały tydzień, a potem odhaczaj. Nic tak nie motywuje do działania, jak sukcesy.
8. Rysuj, pisz, rób to co sprawia ci przyjemność.
9. Rusz się. Weź głęboki oddech i wyjdź na spacer. Wiesz, że już 5 minut na świeżym powietrzu poprawia nastrój, dotlenia mózg i uwalnia hormony szczęścia.
10. Pomagaj. Zrób coś dobrego dla innych. Dobro powraca z podwójną mocą, a wdzięczność to bezcenna nagroda.

Warto robić rzeczy niemożliwe, ponieważ tak naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych. To my sami stawiamy sobie bariery, które oddzielają nas od marzeń. Spełnione marzenia dają podwójne szczęście. Zrób wokół siebie porządki. Im mniej chaosu wokół ciebie, tym więcej spokoju w tobie. Minimalizm jest w porządku.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz